fbpx

Rezerwat

Home / Rezerwat

#maparezerwat #mapajamnarezerwat

NOWY POMYSŁ Stowarzyszenia „Jamna dla pokoleń” to tradycyjna trasa na górę Jamna, przedwojenna, mało uczęszczana i jeszcze mnie upowszechniona. Remont nawierzchni, regulacja strumieni uczyniły ją wygodną dla uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz dla biegaczy. Walory krajobrazowe, przyrodnicze zostały wyeksponowane, a nazwaliśmy ją „Rezerwat”.

Przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego powstała mapa i tablica u podnóża Jamnej. Mapa „Rezerwatu” jest nową trasą m.in. do Duszpasterstwa i Bacówki, a rozpocząć ją można

na parkingu nr 1 w Potokach, zostawiając samochód i udając się w kierunku Paleśnicy. Po około półtora kilometra drogę wskazuje biały dom z numerem Paleśnica 120, jest to skręt w prawo, do góry.

Dla osób, które mają trudności z poruszaniem, dla rodziców z małymi dziećmi, na mapie zaznaczyliśmy parking nr 2, w środku lasu, co oznacza, że można rozpocząć wędrówkę, jazdę na rowerze, bieg z punktu nr 2. Trasa została wytyczona na podstawie map i obserwacji, aby zaktualizować stan faktyczny i wskazać oznaczenia szlaków pieszych i rowerowych. Mapa znajduje się na parkingu w Potokach, pod górą Jamna.