fbpx

„Im dalej pójdę, tym bardziej siebie poznam.”

-Andrew McCarthy

Kilka słów o nas

POZNAJ I ZOSTAŃ Z NAMI…

bacówka Jamna szyszka

Bacówka Jamna. Wejście frontowe do karczmy.

 

Czekamy na Państwa w samym sercu Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, w powiecie tarnowskim, województwie małopolskim w Bacówce Jamna. Dotrzeć do nas łatwo. Można to zrobić: pieszo – wybierając jeden z kilku, różnego stopnia trudności i różnej długości szlaków turystycznych – na rowerze, bądź samochodem. Jeśli ktoś z daleka i nie posiada auta może dojechać do pobliskich nam miejscowości pociągiem lub autobusem, by stamtąd nie trudząc się zbytnio, po kilkudziesięciu minutach spaceru zapukać do naszych drzwi.

Tworząc na nowo to miejsce najbardziej zależało nam na wskrzeszeniu lub bardziej odnalezieniu harmonii, która jest tak potrzebna każdemu, kto na chwilę wyrywa się pędzącej, nerwowej codzienności. Zależy nam, aby dobrze czuli się u nas zarówno uciekający od świata samotnicy, jak i spragnieni wrażeń miłośnicy dobrej zabawy oraz  obfitego jadła. Niemożliwe? Robimy wszystko, by stało się możliwe.

Wędrowcom, którzy szukają towarzystwa,  spragnieni są zabawy, przygotowaliśmy długo otwartą i serwującą regionalne potrawy – karczmę, ze znakomitymi kucharzami oraz profesjonalną obsługą. Mamy też wiatę biesiadną, grillową chatę, ogródek piwny, plac ogniskowy i wieżę widokową. Poza tym na specjalne zamówienie przygotowujemy również imprezy z gatunku „Czego dusza zapragnie”.

Dla Gości ze sportowym zacięciem mamy do zaoferowania w lecie boisko do siatkówki oraz wypożyczalnię rowerów. Natomiast zimową porą naszą bazę narciarską „Jastrzębia”, oddaloną od Bacówki niespełna 3 km.

Chętnie ugościmy wszystkich Państwa, tych, którzy strudzeni pieszą wędrówką przycupną na chwilę, aby napić się herbaty, jak i tych którzy zaplanują wielodniowy urlop pełen atrakcji. Jesteśmy pewni, że niesamowity widok ośnieżonych, tatrzańskich szczytów, czy wzburzonej tafli jeziora Rożnowskiego, który przy dobrej pogodzie wita każdego zasiadającego na naszym tarasie połączy nas w zachwycie nad Jamną.

…. A W MEDIACH

Leśne wędrówki. Bacówka Jamna
Jamna ozdoba jasna

 

„Szczęście jest motylem: próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie na Twoim ramieniu.”

– Anthony de Mello