fbpx

„Dokądkolwiek zmierzasz- rób to całym sercem…”

-Brittainy C. Cherry, Kochając pana Danielsa

Nie tylko Jamna zachwyca

TU OKOLICA TEŻ MA SWÓJ UROK

Jamna szyszka beżowa

Dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w jednym miejscu nasza Bacówka może stać się „bazą wypadową” do krótkich, jednodniowych wycieczek. Jesteśmy pewni, że w okolicy znajdą coś dla siebie zarówno  miłośnicy sportów, Ci, którzy szukają strawy duchowej   oraz osoby  ceniące  obcowanie z naturą. Jamna i okolice przyciągają turystów z całej Polski.

 

LUBIĄCYM ODPOCZYWAĆ AKTYWNIE PROPONUJEMY:

Jezioro Rożnowskie

– odległość drogowa: 12 km na zachód. Atrakcje: Stanica wodna w Znamirowicach, zapora w Rożnowie, Przystań w Gródku nad Dunajcem. Wokół całego akwenu miejsca w których wypożyczyć kajak, łódkę czy żaglówkę

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego – Łososina Dolna

– odległość drogowa: 26 km na zachód. Atrakcje: Loty widokowe dla lubiących mocną  adrenalinę kursy skoków spadochronowych, pilotażu szybowców.

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Stacja narciarska Jastrzębia

– odległość drogowa: 3 km na północny wschód. Atrakcje: w sezonie zimowym wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, oświetlony stok, baza gastronomiczna, śnieżne szaleństwo https://wyciag-jastrzebia.pl/

POZNAJ SZCZEGÓŁY

DLA SZUKAJĄCYCH PRZEŻYĆ DUCHOWYCH CZEKAJĄ:

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

– odległość drogowa: 11 km na wschód. Atrakcje: Festiwale, koncerty, warsztaty muzyki kameralnej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki dawnej.

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego – Lusławice

– odległość drogowa: 18 km na północ. Atrakcje: Festiwale i koncerty. Warsztaty dla muzyków różnego stopnia zaawansowania

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Dom św. Jacka na Jamnej – Dominikański ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego

–  odległość drogowa: 500m na północny wschód. Miejsce modlitwy, refleksji i zadumy.

POZNAJ SZCZEGÓŁY

PRAGNĄCYCH KONTAKTU Z NATURĄ ZAINTERESUJĄ:

Rezerwat przyrody „Skamieniałe miasto” – Ciężkowice

– odległość drogowa: 13 km na wschód Atrakcje: kilkugodzinny spacer pośród skał o unikatowych kształtach w miejscu owianym legendą. Posiada bazę  gastronomiczną. Świetna  atrakcja szczególnie dla rodzin z dziećmi.

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Ściana skalna – Siekierczyna

– odległość drogowa: 2 km na wschód. Ściana ta przecięta jest dwiema dużymi szczelinami, tworzącymi dwa kominy skalne: Złoty Komin i Kruchy Komin. W otoczeniu skały, licznie występuje chroniona paproć – podrzeń żebrowiec.  Atrakcje: możliwość wspinania się w szczelinach skalnych na wysokość 15 – 20 m.

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Rezerwat „Diable Skały” i jaskinia „Diabla Dziura” – Bukowiec

– odległość drogowa: 2 km na południe A.trakcje: możliwość zwiedzania jaskini pełnej pająków, owadów i nietoperzy. Uwaga! Wejście do jaskini tylko z odpowiednim sprzętem, w grupie i po przygotowaniu.

POZNAJ SZCZEGÓŁY
Bacówka Jamna. ślaczek pomarancz

To tylko kilka naszych propozycji. O szczegóły pytajcie Państwo załogę Bacówki. Zawsze też można po prostu wyjść przed drzwi naszego schroniska i wybierając jeden z kilku szlaków ruszyć przed siebie. Gwarantujemy, że wrócicie Państwo radośni, a może i z koszem pełnym grzybów. Innym pomysłem jest wyruszyć na zwiedzanie okolicznych zamków. Polecamy i zapraszamy do nas po drodze na pyszny kwas chlebowy! Jamna i okolice zapraszają!

Zniżki

DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH OFERUJEMY SPECJALNE RABATY – DO USTALENIA INDYWIDUALNIE.