Słynna „Bacówka” powraca | Bacówka Jamna
Telefon: 14 665 41 18
Jamna 14, Polska Zobacz na mapie
Słynna „Bacówka” powraca

Bacówka Powraca

Minęło kilka miesięcy od zmiany właściciela Bacówki Jamna. Nowi gospodarze musieli przeprowadzić generalny remont, mocno zdewastowanej placówki, ale także otoczenia. Na turystów czeka teraz jednak obiekt o dużo lepszym standardzie, z karczmą regionalną i miejscami noclegowymi, przyjazny nie tylko dla pojedynczych turystów, ale także dla całych rodzin i grup zorganizowanych.

Ulubione miejsce wypraw turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych, ale także wypadów samochodowych czyli słynna Bacówka Jamna zyskała nowych gospodarzy, którymi stali się bracia Adamczykowie, jak i też lepszy standard i nowe pomysły.
– Cały czas odbudowujemy obiekt, bo okazało się że w chwili gdy go przejmowaliśmy był praktycznie runią. Przy zachowaniu zewnętrznego układu architektonicznego dokonaliśmy generalnej modernizacji w środku. Od pokoi z miejscami noclegowymi, przez toalety, aż po tarasy i wiaty ogniskowe. – wyjaśnia współgospodarz Zygmunt Adamczyk – Całkowitej przebudowie musiała ulec kuchnia, która była w opłakanym stanie. Teraz wszystkie sprzęty i urządzenia są nowe. Mamy świetnego kucharza, co w połączeniu z odpowiednim wyposażeniem i wykorzystaniem regionalnych przepisów, gwarantuje znakomitą ofertę kulinarną

Turyści mogą skorzystać z 30 miejsc noclegowych, ale zainteresowani mogą także wynająć jeden z dwóch apartamentów – drugi znajduje się w sąsiadującym z bacówką budynku tzw. lektorówki. Wyremontowany został zarówno taras widokowy, jak i taras gastronomiczny. Trwa odbudowa altany oraz wiat ogniskowej i grillowej. Do dyspozycji turystów będzie także pole namiotowe z altaną. – Nie zapomnieliśmy oczywiście o dzieciach. Atrakcja będzie zapewne specjalnie z myślą o nich zbudowany domek na drzewie, ale także plac zabaw, trampolina. Z czasem pojawia się kolejne atrakcje – dodaje Z. Adamczyk – Zapraszamy już dzisiaj dzieci z rodzicami na 27 lipca, kiedy to planujemy uroczyste otwarcie połączone z festynem „Lato na półmetku w Bacówce Jamna”.
Chociaż niektóre prace w otoczeniu Bacówki jeszcze trwają, to turyści mogą już jednak korzystać z oferty schroniska od 19 lipca.
W przyszłości właściciele chcą poszerzać ofertę Bacówki. Myślą m.in. o cyklicznych koncertach, spotkaniach i biesiadach turystycznych. Chcą także zapraszać artystów w ramach koncertów muzycznych, plenerów i wystaw. Już niedługo propozycje Bacówki rozszerzone zostaną także o możliwość obozów integracyjnych, organizowania zielonych szkół, ale też spotkań biznesowych, szkoleń i tym podobnych.